Birliğimiz Yaz Sezonu Hizmetleri

Ülkemiz ve tüm dünya COVID-19 virüsünün sebep olduğu salgın hastalıkla mücadele etmekte, bireylerin sağlığını korumak ve hastalığa yakalanma riskini en aza indirmek üzere çeşitli önlemler almaktadır. Bu çerçevede, ülkemizde de hükümet genelgeleri ile sosyal yaşama ilişkin bir takım kısıtlamalara gidilmiş, maske kullanımına ve sosyal mesafenin korunmasına yönelik tedbirler alınmış, lokanta, kafe, dernek ve spor tesislerinin kapatılması ve çeşitli yaş gruplarının sokağa çıkmasının engellenmesi gibi uygulamalar hayata geçirilmiştir.

Bu bağlamda, dernek lokallerinin 17 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici bir süreyle faaliyetlerine ara vermesini öngören genelge çervesinde İzmir Caddesi’nde bulunan lokalimiz de zorunlu olarak faaliyetlerine ara vermiştir.

Öte yandan, 28 Mayıs 2020 tarihli İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Dernek Lokallerinin 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla, genelgede belirtilen kısıtlar çerçevesinde açılması öngörülmüştür.

Yukarıdaki hususlar ışığında, Yönetim Kurulumuz, siz değerli üyelerimizin sıhhatini korumak ve tesislerimizde sağlıklı bir ortamda yeniden bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla, aşağıda kayıtlı bir dizi önlemi almaya karar vermiştir:

 •  Kapalı bir alan olan ve gün içerisinde dışarıdan ziyaretçi trafiğine maruz kalan, dolayısıyla risk kontrolü son derece güçleşen Kızılay merkez lokalimiz bu yaz döneminde tamamen kapalı olacaktır.
 • Bu itibarla, Kızılay’daki merkez lokalimizde yürütülmekte olan tüm sekreterya faaliyetleri Gölbaşı Sosyal Tesisleri’mizden sürdürülmekte olup, tüm idari personelimiz de görevine Gölbaşı Sosyal Tesisleri’nde devam etmektedir.
 • Gölbaşı Sosyal Tesislerimiz, yapılmakta olan tadilat ve genelgeye uyum çalışmalarının bitirilmesini takiben, 13 Haziran 2020 Cumartesi gününden itibaren üyelerimizehizmet vermeye başlayacaktır.
 • Üyelerimizin Gölbaşı Sosyal Tesisleri’ne rahatça ulaşımı için verilecek ulaşım hizmetinin ayrıntıları da ayrıca duyurulacaktır.
 • Üyelerimizin Gölbaşı Sosyal Tesisleri’nden sağlıklı bir ortamda, gönül rahatlığıyla faydalanmalarını temin etmek amacıyla, yiyecek içecek hizmeti geçici bir süre ile durdurulmuştur. Ancak, üyelerimizin beraberinde getirecekleri yiyecek ve içecekleri konforlu bir şekilde tüketebilmeleri için gerekli düzenlemeler de yapılmıştır.
 • Bu çerçevede, ana bina önündeki oturma alanı sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde yeniden düzenlenmiş, ayrıca üyelerimizin kullanımı için ikinci bir çardak/barbekü alanı hizmete açılacaktır.
 • Havuzun klorlanması/ilaçlanması, her zamanki gibi, titizlikle kontrol edilerek gerçekleştirilmektedir. Havuz çevresinde bulunan güneşlenme alanları da, yine sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenmiş, şezlong, duş ve soyunma odalarında hijyenin sağlanması için gerekli önlemler alınmıştır.
 • Gölbaşı Sosyal Tesisleri’nde bulunan tuvaletlere, hijyeni arttırmak için, el değmeden kullanılabilecek yeni armatür ve sabunluklar konulmuş, tuvalet hijyenini mümkün olabilecek en yüksek seviyeye çıkarmak amacıyla ek temizlik personeli istihdam edilmiştir.
 • Üyelerimizin, Gölbaşı Sosyal Tesisleri’nde daha nitelikli zaman geçirebilmelerini temin amacıyla, tesis içerisinde geçen yıl yenilenen iki tenis sahasına ilaveten, bir yürüyüş yolu, iki petank alanı ve bir plaj voleybolu sahası yapılmaktadır..
 • Üyelerimizin tesis içerisinde sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde sosyalleşebilmeleri için çeşitli yeni oturma alanları düzenlenmekte, beraberlerinde getirecekleri köpekleri için de ayrı bir alan hazırlanmaktadır.
 • El dezenfektanları, kolayca erişilebilecek noktalarda kullanıma sunulmuştur. Personelimiz gibi üyelerimizin de tesise girişlerinde ateşleri ölçülecektir.
 • Süper Lig’in kalan haftalarının yayını Gölbaşı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecektir.
 • Gölbaşı Sosyal Tesisleri Pazartesi günleri tamamen kapalı olacaktır.
 • Üyelerimizin, yüksek hijyen standardını korumak ve bu sürecin sağlıklı bir şekilde geçmesini temin amacıyla gerekli hassasiyeti göstereceğine ve bu bağlamda beraberlerinde getirecekleri misafir sayısını mümkün olabilecek en alt seviyede tutacaklarına  inanıyoruz.
 • Aynı düşünceyle, Yönetim Kurulumuz, tesise giriş çıkışı en aza indirmek amacıyla bu yıl yaz okulu faaliyetini iptal etmiş, ayrıca Gölbaşı Sosyal Tesisleri’nde uygulanan “Sarı Kart” uygulamasını da bu yıl için durdurmuştur.
 • Öte yandan, tesisimize gelen ve gecelemek isteyen üyelerimiz için, şato olarak adlandırdığımız yaz okulu binamızın, minimum bir maliyetle içlerinde banyo ve tuvaleti de bulunan 10 oda halinde yeniden düzenlenerek misafirhaneye dönüştürülmesi çalışmaları da devam etmektedir. Misafirhanemizde geceleme şartları, burayla ilgili idari düzenlemelerin tamamlanmasını müteakip ayrıca duyurulacaktır.

Sizlerin bu olağanüstü süreci sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde atlatabilmeniz için Derneğimizin tüm imkânları  seferber edilmiştir ve edilecektir.

Koronavirüs salgını nedeniyle zamanında yapılamayan Mali Genel Kurulumuzu da, Hükümetin yayımlayalacağı genelgeler/kararnameler temelinde, mümkün olabilecek en kısa sürede ivedilikle gerçekleştirmeyi öngörüyoruz.

Aynı doğrultuda, geleneksel olarak Haziran ayında düzenlenen Galatasaray Pilavı etkinliğimizi de, gönül rahatlığı içinde bir arada olmaktan memnuniyet duyacağımız sağlıklı bir ortamda en yakın tarihte yapmayı hedefliyoruz.

Eskiden olduğu gibi yine neşe ve keyifle birlikte olacağımız günlerin  özlemi içinde tüm üyelerimize sağlıklı ve huzurlu günler diler, “Yeni Normal” şartlarına uyabilmek için almaya zorunlu olduğumuz tedbirler konusunda  anlayış ve işbirliğinizi bekleriz.

KAPAT